خبر قبلی

کاشت نهال با عنوان یک نهال یک بهار در کمربندی غربی (روبروی باغ پرندگان)
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۰۳

خبر بعدی

گندزدائی و ضدعفونی پارک‌های کرمانشاه در پیک چهارم کرونا
/۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۶:۰۰
news-d0852b0da8.jpg
خبر تصویری - اخبار درختانِ میوه در کوچه های شهر کاشته می شوند/ درختان قدیمی شهر صاحب "شناسنامه" می شوند

                                    درختانِ میوه در کوچه های شهر کاشته می شوند

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه افزود: در کنار برنامه توزیع نهال، برنامه داریم تا سال آینده کشت نهال مثمر در محلات کرمانشاه را هم پیگیری کنیم.

رحمتی زاده افزود: اگر ساکنان محلات مختلف شهر همکاری کنند، با شناسایی وضعیت و موقعیت محله و کوچه می توانیم در هر یک از محلات نوعی از درختان مثمر را در کوچه ها کشت کنیم، بطور مثال می توان در یک محله درختان انار کاشت و در محله دیگر درختان زردآلو.

وی افزود: اجرای این طرح منوط به همکاری مردم آن محله است و حتی قصد داریم برای هریک از محلاتی که درختان مثمر کاشت می شوند اسم عامیانه انتخاب کنیم، مثلا محله درختان انار.

رحمتی زاده گفت: برای اجرای این طرح صحبت هایی هم صورت گرفته تا افرادی که درخت مثمر در کوچه و در مقابل درب منزل آنها کاشت می شود و از آن نگهداری می‌کنند، بخشی از عوارض شهرداری آنها بخشیده شود.

وی افزود: درکنار انجام این اقدامات باید رسانه ها هم همکاری کرده و فرهنگسازی لازم را در خصوص کاشت درخت و حفظ و نگهداری آن در محلات انجام دهند.

این مسئول در ادامه از تهیه شناسنامه برای درختان قدیمی شهر خبر داد وافزود: درختان قدیمی سرمایه های سبز شهر هستند، بنابراین باید بصورت ویژه نگهداری و مراقبت شوند.

وی افزود: برای مراقبت بیشتر از این درختان و جلوگیری از قطع آنها برنامه داریم تا برای آنها شناسنامه تهیه کنیم و با تهیه این شناسنامه در صورت بروز اتفاقی برای هر یک از این درختان می توان موضوع را به سرعت رصد کرده و با متخلفان برخورد کرد.

رحمتی زاده خاطرنشان کرد: آسیب و قطع این درختان جرائم سنگینی به همراه خواهد داشت تا کسی جرات آسیب زدن به آنها را نداشته باشد.
سرانه "فضای سبز" هر کرمانشاهی 8.6 مترمربع است/ امسال 230 هزار درخت و درختچه کاشته ایم
وی در ادامه سرانه فضای سبز شهر کرمانشاه را 8.6 مترمربع اعلام و تصریح کرد:  با برنامه های درختکاری پیش بینی می شود این میزان تا خرداد ماه سال آینده به 9.2 مترمربع برسد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه یادآور شد: در حال حاضر شهر کرمانشاه حدود 860 هکتار فضای سبز دارد.

وی خاطرنشان کرد: این میزان فضای سبز تنها مربوط به پارک ها و حاشیه ها و ... است و مثلا فضای سبز چند هکتاری مجموعه ای مانند دانشگاه رازی در آن لحاظ نشده که اگر این فضاها را در نظر بگیریم به 14 مترمربع هم می رسد.

رحمتی زاده با بیان اینکه کاشت درخت و درختچه در طول سال انجام می شود گفت: امسال 184 هزار درختچه در شهر کشت شده که این میزان تا پایان سال به 230 هزار عدد می رسد.

وی افزود: امسال همچنین 45 هزار اصله نهال غیرمثمر در بلوارها و میادین شهر کاشته است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: کشت این درختان و درختچه ها عمدتا در جهت ترمیم فضای سبز و پرکردن فضای خالی در این محدوده ها بوده است.

وی در ادامه در خصوص اندودکاری تنه درختان شهر گفت: برای اینکار ترکیب نوعی خاک، چسب چوب و سم آفتکش را به همراه آب به تنه درختان می زنند که این کار ضمن دور کردن آفات، مانع از ترک برداشتن درختان در زمستان و فصل سرما می شود واین کار امسال برای برخی درختان شهر انجام شد.
وی به طرح های "امدادِ درخت" و "اورژانس درخت" هم اشاره ای داشت و گفت: هر درختی در هرجایی مشکلی داشت افراد میتوانند با شماره 137 تماس گرفته و کارشناسان ما سریعا مراجعه می کنند.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرمانشاه در ادامه به برنامه های استقبال از بهار این سازمان اشاره کرد وافزود: برنامه های استقبال از بهار از سه ماه پیش با پیرایش فضای سبز شامل حاشیه کاری، هرس و ... شروع شده است.

وی افزود: قسمت مهم کار که در حال حاضر درحال انجام است بحث کاشت گونه های خاص، کاشت گلدانها و نشاهای فصلی خاص از جمله اطلسی آویز است.

وی تصریح کرد: بحث کشت فرش های گل هم در حال انجام است که برنامه داریم اگر اسپانسری درخواست تبلیغات روی این فرش های گل را داشته باشد انجام دهیم، به اینصورت که اسم اسپانسر در پایین فرش گل، با تعدادی گل نوشته می شود.

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه