خبر قبلی

بیلبوردهای سطح شهر با نام حاج قاسم مزین شد
۱۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰

خبر بعدی

نصب و اکران بنرهای گرامیداشت دهه مبارک فجر و یوم الله ۲۲ بهمن در سطح شهر
/۱۲ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۰۰
news-8ef43ec946.jpg
خبر تصویری - اخبار اقدامات زیربنایی در حوزه فضای سبز شهری

کندوکوب پای درختان، روشی برای ارتقای رشد کیفی درختان در کرمانشاه

فرامرز رحمتی زاده رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری از اجرای برنامه کندوکوب پای درختان در سطح مناطق هشتگانه شهرداری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری فرامرز رحمتی زاده با اشاره به اهمیت این موضوع اظهار داشت: فضای سبز نیز به مانند هر محیط زنده نیاز به مراقبت و اقداماتی دارد تا رشد و دوام آن را ضامن باشد؛ به عبارتی دیگر ادامه حیات محیط زیست در وهله اول بسته به فضای سبز است و همین امر، لزوم توجه ویژه به بحث حفاظت، نگهداری و توسعه فضای سبز را مضاعف می کند. چرا که نه تنها انسان، بلکه زندگی تمامی موجودات بسته به وجود گیاهان است.

وی گفت: از جمله اقداماتی که می تواند در این خصوص موثر افتد، کندوکوب پای درختان و اضافه کردن کودهای شیمیایی و حیوانی به خاک است. اقدامی که در حوزه فضای سبز توسط عوامل تلاشگر این مجموعه آغاز و در فواصل مناسب و زمانهای مقتضی که از سوی کارشناسان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری و مدیران فضای سبز مناطق هشتگانه تعیین شده، به دفعات انجام می گردد.

رحمتی زاده ادامه داد: کندوکوب خاکی که در پای درختان است و همچنین اضافه کردن کود به این خاک، فواید بسیاری در بر دارد؛ با زیر رو شدن خاک، هوا به خوبی در لا به لای آن جریان پیدا می کند و تنفس ریشه بهبود می یابد و آب بارندگی یا آبیاری به خوبی جذب می شود. کود دامی که در پای درخت ریخته می شود، کیفیت فیزیکی خاک را ارتقا می بخشد و کودهای شیمیایی  پی اچ خاک را تغییر می دهد.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری خاطر نشان کرد: اجرای این طرح در این زمان از سال به دلیل جذب تدریجی کودهای فسفاته است؛ یعنی این نوع از کودها، به تدریج تجزیه و جذب می شوند و تا فصل رشد و باروری درخت، فرصت مناسبی فراهم است تا درخت به خوبی از این کودهای فسفاته تغذیه کند.  

وی در پایان تصریح کرد: تمامی این فعالیت ها و اقدامات مشابه، به سمت یک هدف حرکت می کنند و آن هم افزایش سرانه فضای سبز شهر است و اگر ما به عنوان صاحبان اصلی این خاک، به وظیفه ای که بر دوش داریم به درستی عمل کنیم، مسلما شهری سرسبز و پرنشاط را برای آیندگان به یادگار خواهیم گذاشت.

مطالب مرتبط

خبر مرتبط با این خبر یافت نشد .

نظرات

دیدگاهی برای این خبر ارسال نشده است.

ارسال دیدگاه