هر شهر که فضای سبز بهتری داشته باشد زنده تر است.
درخواست ها

 

باغ گل ها

تنوع گل و گیاهان در باغ گل ها

باغ گل های شهر کرمانشاه به عنوان دومین باغ بزرگ گل های کشور و یک مجموعه منحصر به فرد در کشور ، در مساحتی بالغ بر 6 هکتار و 415 مترمربع در امتداد باغ راه کمربندی غربی احداث گردیده است .

برای ایجاد این باغ گل ، از کلیه تکنیک های باغ سازی دنیا البته با رویکرد باغ ایرانی ، وبرای ایجاد المان های آن  نظیر باغ صخره ای ، آب نماها ، کوشک ها، گل های زیبا و.... از آخرین متدهای دنیا استفاده شده است. در باغ گل  های کرمانشاه 3 هزار گونه گل و گیاه کشت شده و تنوع کاکتوس ها بیش از 100 نوع و تنوع درختچه ها بیش از 300 نوع است که اغلب این گیاهان با استفاده از بذر درجه یک هلندی در محل باغ کشت شده و این تنوع گیاهی به غنای مجموعه افزوده است.

محوطه داخلی باغ بزرگ گل های کرمانشاه شامل نمایشگاه کاکتوس ، بخش اداری ، برکه، آبراه، باغ های ایرانی و انگلیسی بخش گل های فصلی درختچه ها و گونه های مختلف گل جمع آوری شده از سراسر کشور است.

باغ گلها علاوه برجاذبه های دیدنی و گردشگری یک مکان آموزشی و تحقیقاتی نیز به شمار می رود و یکی از اهداف احداث چنین باغی ارتقا و توسعه فرهنگ حفاظت از محیط زیست و فضای سبز در میان شهروندان به ویژه کودکان و نوجوانان. این مجموعه با دارا بودن انواع گل ها ، درختان ، درختچه ها فضای آرامش بخشی را برای بازدید کنندگان مهیا میکند بازدید از باغ گل ها کرمانشاه در ایام نوروز رایگان است ومسافرین نوروزی به بازدید رایگان از این فضای زیبا و فرحبخش و روح نواز دعوت می شوند.گفتنی است در درون باغ نیز افرادی برای راهنمایی بازدیدکنندگان و شناساندن گونه های گل مستقر شده اند.

جهت ارائه خدمات بیشتر به شهروندان و بازدید کنندگان از باغ ، پارکینگی نیز در ضلع شمالی این باغ تدارک دیده شده است.


راهنمای باغ گل ها:

1.    پارکینگ

2.    پاویون ورودی

3.    باغ صخره ای

4.    برکه

5.    لابیرنت

6.    زمین بازی کودکان

7.     تپه چمنی

8.    نشیمنگاه و آلاچیق

9.    ساختمان آموزش

10. ساختمان هرباریوم وبانک اطلاعات

11. غرفه فروش

12. آمفی تئاتر

13. گلخانه کاکتوس و گیاهان آپارتمانی

14. کلیکسیون گیاهان دارویی

15. کلیکسیون گل و فلاورباکس

16. کلیکسیون گیاهان پوششی

17. کلیکسیون گیاهان پیازی

18. کلیکسیون پارترو توپیاری

19. طرح باغ ایرانی

20. طرح باغ ایتالیایی

21. طرح باغ انگلیسی

22. طرح باغ ژاپنی

23. طرح باغ فرانسوی

24. آکواریوم

25.  نمازخانه

26.  سرویس بهداشتی


 
 

تصویر روز

پیوندهای مرتبط

 

اوقات شرعی